Novinky  z oblasti našich zájmů

Seminář Superdome Flex – řešení SAP HANA pro malé i velké zákazníky

Je to nevyhnutelné. Čeká Vás přechod na SAP HANA. Budete muset migrovat na Linux. A když migrovat, a kdo ví, možná i reimplementovat.

Tak proč tedy nezvolit tu nejlepší a nejprodávanější infrastrukturu pro SAP HANA: HPE a SUSE doplněnou migračními a implementačními službami společnosti MERIIS.

Rádi bychom Vás tímto pozvali na seminář, který se uskuteční ve čtvrtek 31. ledna 2019 v budově Hewlett Packard Enterprise (budova Delta, Za Brumlovkou 5/1559, Praha 4). Během celého dopoledne uslyšíte čtyři prezentace, čtyři firmy, čtyři různé úhly pohledu na jedno téma.

Na společné setkání se těší
tým MERIIS

Workload Analysis v SAP Solution Manager

Co to vlastně je Workload Analysis v SAP Solution Manager? Jedná se o nástroj pro zobrazení dat o zátěži systémů.

Data můžeme analyzovat z různých pohledů, jako např. čas, systém, parametr atp. Ovšem u některých instalací SOLMAN 7.2 SPS6 nejsou data pro systémy AS JAVA zobrazovány kompletně, a tak nemůže být analýza provedena.

OSS notes nám říkají „Aktualizujte komponentu ISAgent na stejnou verzi, jako je CA Wily Introscope“. Po aktualizaci, která vyplynula z Enterprise Manager PerfLog Analyzer však problém nadále přetrvává. Tato aktualizace totiž není dostačující. Je potřeba upravit parametry AS JAVA, a to nejlépe použitím nástroje configtool.

A s tímto vám mohou pomoci naši konzultanti, kteří navrhnou konkrétní hodnoty parametrů AS JAVA.

SMS notifikace ze SAP ONE Support Lunchpad

SAP přidal novou funkci, která vám pomůže, zejména v kritických situacích, mít aktuální informace okamžitě k dispozici. Touto funkcí jsou SMS notifikace. Zprávy vás mohou informovat o:

  • novém stavu OSS incidentu
  • nové verzi SAP noty nebo KBA (Knowledge Base Article)
  • aktualitách ve vámi vybraných kritériích v aplikaci Service Messages
  • expiraci certifikátu ve vašem SAP routeru
  • přidání speciálních oprávnění vašemu uživateli (S-user)
  • novinkách v Lunchpadu

 

Své notifikace si můžete nastavit zde.

Migrace CBTA skriptů v Solution Manager mezi verzemi 7.1 a 7.2

Kladete si otázku, zda je možné nějakým způsobem přesunout CBTA skripty a testovací konfigurace ze SOLMAN 7.1 na 7.2? Určitě to možné je, ale pouze pokud provádíte re-implementaci a nikoli upgrade SOLMAN.

Oficiální stanovisko SAPu je, že skripty se dají zachovat pouze při upgradu SOLMAN 7.1 a následné Content Activation.

Existuje však i jiné řešení, které naši odborníci připravili vlastními silami a které umožní bezztrátovou migraci obsahu CBTA z instance 7.1 na novou 7.2. Pokud se na nás obrátíte, rádi vám naše řešení poskytneme.

SOLMAN 7.2 a monitorovaní Web Service

Interface and Connection Monitoring v Solution Manageru 7.2 poskytuje výborný nástroj pro monitorování dostupnosti Web Service.

ICMon si k tomu propůjčil funkcionalitu UXMonu, tedy End User Experience monitoring, jak ho známe z předchozí verze 7.1.

Pomocí EEM editoru jsme schopni vytvořit komplexní a zabezpečený dotaz na konkrétní Web Service a následně vyhodnotit odpověď podle nejrůznějších kritérií a metrik. Tento skript můžeme poté implementovat v rámci ICMonu.

Hromadné nahrání dokumentů v SOLMAN

SOLMAN 7.2 od SPS6 umožňuje hromadné nahrávání dokumentů do knihoven Solution Documentation. Toto hromadné nahrávání naše firma vylepšila o několik filtrů, které usnadní třídění nahrávaných dokumentů.

UXMon a Export Executions

Jak vyexportovat statistiky EEM monitoringu přímo z WorkCenter? Solman WorkCenter ve verzi 7.2 SPS6 umožňuje vyexportovat statistiky průběhů EEM skriptů pomocí funkce Export Executions.

Při použití této funkce jsme však schopni stáhnout pouze data za poslední hodinu. Je těžké říci, zda se jedná o chtěné chování nebo chybu. Řešením je přepsání URL parametru DURATION (v rámci stránky Query Criteria) na námi zvolený časový úsek v sekundách.

S tímto přepsáním jsou naši odborníci ochotni vám pomoci.

Pražská kancelář MERIIS na nové adrese

Náš tým konzultantů se rozšířil natolik, že bylo nutné najít větší kancelářské prostory. S větším prostorem jsme zároveň také hledali pohodovější prostředí. Vybrali jsme lokalitu Šeberov a v ní dům se zahradou.

Jednání u krbu, relax v posilovně nebo oběd z grilu na zahradě jsou velmi příjemné aktivity provázející náš každodenní pobyt v práci.

Pokud nás budete chtít navštívit, tak od 1. 12. 2017 na adrese

Pod rozvodnou 351
Praha 11 – Šeberov

Loading...