Možnosti   SAP Solution Manager

System Monitoring pomocí SAP Solution Manager

Jak monitorujete vaše SAP systémy?

Sledujete počty uživatelů, doby odezvy, přírůstky databáze nebo množství errorů?

Víte, že nemusíte používat archaické rozhraní transakcí SAP, ale můžete využít moderní interface nástroje SAP Solution Manager (SOLMAN), který je už na vašem systému nainstalovaný v rámci základní licence?

Technical Monitoring

SOLMAN obsahuje scénář Technical Monitoring s funkcí System Monitoring, která umožňuje pokročilé sledování nejen výkonosti všech vašich připojených systémů. V přehledném úvodním okně vidíte v jeho levé části systémovou hierarchii: technické systémy, databázové instance, technické instance a hosty (obrázek 1). Přehled je plně interaktivní a umožňuje navigaci mezi systémy a jejich metrikami rozdělenými do skupin Availability, Performance, Configuration a Exception. U každého systému umožňuje System Monitoring sledování široké škály metrik.

V pravé části rozhraní System Monitoringu vidíte jejich přehled (obrázek 2). Pro příklad lze uvést jednu z nejzákladnějších metrik: počet připojených uživatelů. Tento monitor je nastaven na technickém systému a zobrazuje se v sekci System Performace. Zobrazuje se aktuální údaj a jeho rating, který může být šedý (nedefinovaný), zelený (v pořádku), žlutý (s varováním) nebo červený (nežádoucí). Tyto tresholdy, tedy rozdělení hodnot do stavů (ratingů, alertů) lze individuálně nastavit a připojit k nim notifikace. U počtu připojených uživatelů by byl například červený rating případ, kdy je na systémů více uživatelů, než umožňuje licence SAP.

Kromě aktuálního stavu a ratingu můžete údaje dále zobrazit v historické statistice. Kliknutím na ikonu grafu se otevře okno Metric Monitoring (další část scénáře Technical Monitoring), ve kterém vidíte data v interaktivní grafové formě (obrázek 3). Ta umožňuje filtraci období dat, zúžení grafu, zobrazení thresholdu i ukázání určité hodnoty při ukázání na místo v křivce. Zároveň lze zobrazit trend metriky a tabulku se zdrojem dat.

V případě, že potřebujete sledovat vlastní metriku, není problém ji nastavit. Navíc můžete System Monitoring používat i z vašich smartphonů (obrázek 4). Pokud máte zájem se o Systémovém monitoringu dovědět více, kontaktujte nás, rádi Vám jej blíže představíme.

Loading...