sap-logo-insideSap Inside Track Prague

Reportáž ze SAP Inside Track Prague 2013

7. června 2013 proběhl na půdě SAP ČR Inside Track Prague 2013 jako první událost svého druhu v České republice. Naše společnost MERIIS akci pořádala. Celodenní neformální setkání mělo formu workshopu s prezentacemi o řešeních, novinkách a trendech ve světě SAP a diskuzí nad nimi s důrazem na sdílení zkušeností a poznatků.


Na premiérové vydání Inside Track v Praze zamířilo třicet účastníků. Figurovali mezi nimi jak konzultanti, tak správci, projektoví manažeři, klíčoví uživatelé nebo architekti z firem reprezentující špičky ve svém odvětví. Vedle soukromého sektoru dorazili i zaměstnanci státní správy. Společnost SAP ČR se laskavě ujala hostitelství, když nabídla moderní prostor v budově BBC Beta na pražské Brumlovce a výborné pohoštení.

Zahajovací slovo pronesl Daniel Riegel ze SAP ČR, iniciátor pražského Inside Tracku Andy Silvey a Jiří Zahradníček z MERIIS. Dopolední a odpolední program nabídl celkem čtyři témata plus úvodní keynote. V ní představil pan Luboš Kalina z Ministerstva vnitra ČR zkušenosti, zajímavosti a doporučení z jejich využívání Change Management v SAP Solution Manager 7.1.

První prezentaci na téma Mobility vedli Josef Rajnoha a Martin Zikmund ze SAP ČR, kteří představili mobilní řešení SAP – pokročilou SAP Mobile Platformu, její správu pomocí SAP Afaria, specifika implementace s Rapid Deployment Solution a širokou škálu aplikací pro mobilní zařízení. Poté Thomas Hensel z německé centrály SAP ve Walldorfu telemostem ukázal možnosti jednoduché tvorby atraktivních webů pomocí SAP HANA Cloud Portal.

Po obědě si vzal slovo Jiří Zahradníček z MERIIS a pohovořil o Test managementu pomocí Solution Managera. Ukázkové demo prostředí bylo velmi přínosným doplňkem prezentace. Dynamickou ukázku předvedl i kolega Jiří Palát, který se zabýval scénářem SOLMAN Change Request Management. Předmětem poslední prezentace byla SAP HANA – in-memory databázi zajišťující extrémně rychlou real-time datovou platformu představil Michal Bezák.

Závěrečným bodem agendy Inside Track Prague 2013 bylo losování o publikace SAP Press. Každý přítomný také obdržel slevový kupón do e-shopu. Účastníci vyjádřili spokojenost z prvního Inside Track a ocenili tuto aktivitu vedoucí k rozšiřování přehledu, nabývání znalostí, sdílení zkušeností či networkingu. Příští Inside Track je v plánu ještě na letošní rok.

 

Loading...