Novinky  z oblasti našich zájmů

Pražská kancelář MERIIS na nové adrese

Náš tým konzultantů se rozšíril natolik, že bylo nutné najít větší kancelářské protory. S větším prostorem jsme zároveň také hledali pohodovější prostředí. Vybrali jsme lokalitu Šeberov a v ní dům se zahradou.

Jednání u krbu, relax v posilovně nebo oběd z grilu na zahradě jsou velmi příjemné aktivity provázející náš každodenní pobyt v práci.

Pokud nás budete chtít navštívit, tak od 1. 12. 2017 na adrese

Pod rozvodnou 351
Praha 11 – Šeberov

Workshop na téma Testování

 

image1

Organizovali jsme workshop na téma testování, který byl trochu jiný než obvykle.

Testování je jednou z důležitých součástí životního cyklu řešení SAP, vyznačuje se jako jedna ze základních etap, která řeší jak testování základních funkcí, testování procesů, tak i návrhy vhodných testovacích plánů s automatizací testovacích scénářů.

Vybrali jsme naše spokojené zákazníky, se kterými jsme vzájemně sdíleli naše zkušenosti.
Workshop byl zakončen panelovou diskuzí, kde měl každý možnost zjistit odpovědi na řešené otázky.

Děkujeme Vám, že jste se zúčastnili a těšíme se na příště!

Workshop – Portfolio and Project Management

Workshop na téma PPM  (Portfolio and Project Management)

Projektové řízení a podpora Portfolia v SAP Solution Manager, nebo-li řízení životního cyklu projektových aktivit, mezi které lze zařadit sledování iniciativ, definice rozpočtů, seskupení projektů do portfolií, ale také vykonání projektových aktivit a závěrečné vyhodnocení.

Tento workshop byl velice vydařený, a to nejen kvůli účasti velkých firem, ale také díky zapojení zajímavých přednášejících, kteří předali všem zúčastněným ty nejaktuálnější informace z oblasti projektového řízení a podpory Portfolia v SAP Solution Manager.

 

20150910_09332020150910_08142920150910_075603  

SAP ITSM

Další ze série workshopů, tentokrát na téma ITSM, se konal v hotelu Alpin Avion v Praze 4. Součástí workshopu byla i prezentace zástupce firmy SAP na téma Enterprise Support. Z pohledu ALM jsme probrali možnosti Change Managementu a Service Desku spolu s dalšími částmi ITSM.
 Číst více

Dostaňte své Business Procesy pod kontrolu

Uskutečnění dalšího z řady oblíbených Workshopů ze světa SAP SOLMAN, náplní tohoto, byla oblast Business Process Operations. Během této doby jsme probrali všechny možnosti, které oblast Business Process Operations obsahuje a vyzkoušeli si jejich praktické využití na DEMO systému.

 Číst více

Sledování komunikace mezi SAP systémy ve vztahu k podnikovým procesům

Vaše společnost je jistě řízena procesně anebo máte přinejmenším popsané jednotlivé kroky vykonávané Vašimi zaměstnanci. Pro společnosti certifikované např. podle ISO 9001 je to nutnost. Předpokládejme, že i Vaše IT oddělení má precizně zmapováno, které systémy SAP provozuje a jak jsou vzájemně propojeny. Některé společnosti mají také detailně popsáno, jaké transakce jsou na kterých systémech v rámci jednotlivých procesních kroků používány. Mohou tak snadno identifikovat dopady zpomalení běhu programů, jak v dialogu, tak na pozadí, na konkrétní procesní kroky a tím zjistit omezení výkonnosti podnikových procesů.

 Číst více

Enterprise Support umožňuje využívat SAP Solution Manager naplno

Využívat všech možností SAP Solution Manager mohou zákazníci v rámci Enterprise Support. Vyšší level podpory oproti Standard Support přináší benefity ve dvou hlavních dimenzích: funkčnosti a landscape. Oproti minulosti naopak nově SAP zrušil třetí, technologickou dimenzi rozdílů a nyní poskytuje svá nejnovější technologická řešení scénářů v  SOLMAN zákazníkům na jakémkoliv levelu supportu. Číst více

System Monitoring pomocí SAP Solution Manager

Jak monitorujete vaše SAP systémy?

Sledujete počty uživatelů, doby odezvy, přírůstky databáze nebo množství errorů?

Víte, že nemusíte používat archaické rozhraní transakcí SAP, ale můžete využít moderní interface nástroje SAP Solution Manager (SOLMAN), který je už na vašem systému nainstalovaný v rámci základní licence?

 Číst více

Workshop na téma ITSM

obr

ITSM, neboli IT Service Management je určen pro řízení  nedostatků a problémů IT procesů dle ITIL (Information Technology Infrastructure Library), což jsou postupy a koncepty umožňující lépe plánovat, využívat a zkvalitňovat využívání informačních technologií. Toto lepší fungování je důležité, jak pro dodavatele informačních technologií, tak pro zákazníky.

Workshop se konal na půdě společnosti SAP v Sap Business Center a přišlo Vás opravdu hodně.  Diverzita zástupců z různých společností byla rozsáhlá a tak udělala z workshopu o ITSM velice zajímavou událost.

Dokumentujte a Implementujte se SAP SOLMAN

Tentokrát na půdě společnosti MERIIS se konal další z oblíbených workshopů ze série SAP SOLUTION MANAGER CYCLE. Workshop byl zaměřen na problematiku ICC + ALM, dokumentaci, implementaci a zákaznický vývoj. Součástí tentokrát byla i ukázka dokumentace a blueprintů na živém demu MERIIS a jako vždy následná diskuze všech účastníků.

Workshop vedl Ing. Jiří Zahradníček

 Číst více

Loading...